пʼятниця, 10 жовтня 2014 р.

Цифровий фотоапарат

                                       Ключові поняття теми " Цифровий фотоапарат"




Цифрова́ ка́мера, або цифрови́й апара́т — пристрій, що використовується для зйомки відео та створення фото-знімків або ж обох, в якому світлочутливим матеріалом є матриця або кілька матриць, що складаються з окремих пікселів, сигнал з яких представляється, обробляється і зберігається в самому апараті в цифровому вигляді. Це найпоширеніший пристрій при створенні цифрових фотознімків . Більшість камер 21-го сторіччя є цифровими.

Поєднання фото та відео у цифрових камер.У низці випадків сучасна відеозаписувальна апаратура має функції отримання статичних знімків, а значна частина пристроїв, званих цифровими фотокамерами, має функцію здійснення запису відеозображення та звуку і виводити відеосигнал у телевізійному форматі. Тому межа між відео- і фотообладнанням в цифрову добу досить умовна і визначається швидше тим, які завдання ставить оператор, ніж тим, яка функціональна «начинка» камери.
  • Компактні ("Компактна мильниця" традиційних розмірів). Характеризуються малими розмірами і вагою. Малий фізичний розмір матриці означає низьку чутливість або високий рівень шумів. Також цей тип камер зазвичай відрізняється відсутністю чи недостатньою гнучкістю ручних налаштувань експозиції.
  • Компактні фотокамери з незмінними фікс-фокальними об'єктивами: Fujifilm FinePix X100Sigma DP.1 В основному, за винятком незмінної оптики, мають характеристики бездзеркальних  фотокамер.
  • Надкомпактні, мініатюрні. Відрізняються не тільки розмірами, але часто і відсутністю видошукача та екрану.
  • Вбудовані в інші пристрої. Відрізняються відсутністю власних засобів керування.
  • Напівдзеркальна - камери, в яких є наведення по матовому склу через знімальний об'єктив, проте немає можливості змінювати об'єктив. У таких апаратах оптична схема містить світлорозділювальну призму, яка спрямовує від 10 до 50% світлового потоку на матове скло, а інше передається на матрицю. (Приклади - Olympus E-10, E-20)
  • Фотокамери зі змінною оптикою:



 У статті використано матеріали вільної Вікіпедії:http://uk.wikipedia.org/

Немає коментарів:

Дописати коментар